Je to tady! Máte v plánu připravit skvělý zážitek pro Vaše zaměstnance nebo koordinujete báječný ples a děláte vše proto, abyste vytvořili program, našli správné místo, rozeslali pozvánky atd. Ovšem jak nakonec celá akce dopadne, i když třeba všechno nevyjde podle plánu, je třeba vybrat ostříleného moderátora, který v ideálním případě vše zachrání a bude nejen skvělým bavičem a dokonalým průvodcem celé akce, ale zároveň bude Vaší opěrnou zdí.

Zde jsou reálné scénáře toho, jak Vám může takový moderátor udělat pořádnou čáru přes rozpočet!

Pokud jste se již seznámili s článkem „Top 5 věcí, kterými Vám moderátor totálně zkazí Vaši akci!“, pak si trochu rozebereme, co by se mohlo skrývat pod bodem 4; tedy situace, kdy Váš moderátor dorazí na akci včas, ale je naprosto nevhodně oblečený a například do Vaší dokonale připravené koncepce v sále 5* hotelu dorazí v oblečení, ve kterém se nejspíše cítí dobře, ale cítí ho i na konci místnosti, neboť je v něm poslední týden zřejmě non-stop.

Další nepříjemností je pak moderátor, který umí skvěle reagovat, sebevědomě Vás provede celou akcí, ale vy si nejste jisti, jestli vůbec mluvil česky, protože ačkoliv se o to snažil, bylo to spíše jako by si své projevy připravoval v angličtině, a pak použil Google translator. V jiném případě může mít prostě vadu řeči a publikum v prvních řadách se při vyslovení jakékoliv „sykavky“ musí krýt deštníky. Pokud by pak koktavý moderátor měl uvádět na pódium například pana Kota, zřejmě by se všichni podivovali, kdo to vlastně má přijít a dotyčný by se snad raději propadl do jiného časoprostoru. Ale teď vážně – vada řeči rozhodně není k smíchu. Zároveň to však ale není ten správný člověk k této profesi. Je to asi jako byste si objednali hluchého ladiče klavírů.

Důležitou vlastností je kromě pohotovosti také vtip, kterých by měl mít dobrý moderátor vždy pár v rukávu, skvělý moderátor je pak s to je vymyslet obratně za pochodu. Opačná situace je, když jediný, kdo se v sále směje vtipům moderátora, je sám moderátor a jediné, co si Váš host z akce odnese, je špatně utvořený vtip o holocaustu.

Divili byste se možná, jak často na Vás i ten nejlepší moderátor zapomene nebo Vás vymění za lépe placenou akci, ačkoliv jste s ním byli domluvení jako první. Nicméně moderátor je schopný Vám „heroicky“ zachránit situace a pošle za sebe náhradníka. No a pak už jen přemítáte, kterou z předcházejících scénářů se může stát…

A jakou máte zkušenost vy? Stalo se Vám už něco, co zde nezaznělo? Jakou ze situací byste ještě zkousli a co by bylo pro Vás naopak nejhorší??